Performans Değerlendirme

8 dakika

Bir süre önce hayatımıza KPI diye bir kavram girdi. Çalışma hayatında, özellikle beyaz yakalıların ve yöneticilerin dilinden düşmeyen bir sözcük. Peki nedir bu KPI dedikleri?

kpi nedir nasıl uygulanır

Devamı...

6 dakika

Hedef bazlı performans değerlendirme, performans yönetim sürecinin bir parçası ve en çok kullanılan türlerinden biridir.

hedef bazlı performans değerlendirme nedir

Devamı...

8 dakika

360 derece performans değerlendirme

Performans, çalışma tarihine bakıldığında hep önemli bir kavram olmuştur. Bugünkü anlam ve ciddiyetine kavuşması 1950’lere, performans yönetiminin hayatımıza girdiği döneme dayansa da performans her zaman çalışma hayatının en kritik dinamiklerinden biri olmuştur.

Bu yazımızda 360 derece performans değerlendirmeyi enine boyuna değerlendirdik.

Devamı...

5 dakika

Kamuda performans değerlendirme zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ekim ayı içerisinde yayınladığı resmi yazıyla içinde bulunduğumuz yeni eğitim döneminde öğretmenlerin performansının değerlendirileceğini duyurdu. Bu duyuru bir çok kamu çalışanı ve kamu sendikası tarafından tepkiyle karşılansa da MEB, bu yazının ardından çalışmalar hız...

Devamı...

8 dakika

Performans değerlendirme araçları nelerdir?

Performans değerlendirme, personel yönetim süreçleri içerisindeki yeri günden güne güçlenen bir sürecin, performans yönetiminin en temel parçasıdır. İlgili konulu diğer yazılarımızda öneminden fazlasıyla bahsettiğimiz performans değerlendirme ihtiyaç, yöntem, uygulama alanı gibi değişkenlere göre...

Devamı...