2 dakika

Daha iyi bir pazartesi için

Birikmiş e-postalar, yeni maddeleri ile iş listesi, uzun toplantılar, yapılacaklar yapılacaklar... Hem de güzelce dinlendiğiniz bir hafta sonundan sonra.

İşinizi sevin ya da sevmeyin pazartesileri işe başlamak zordur. Pazartesi sendromu ya da sıkıntısı özellikle beyaz yakalıların en b...

Devamı...

5 dakika

Performans Değerlendirme Nedir?

Performans değerlendirme, bir çalışanın potansiyelinin, yeteneklerinin, işteki davranışlarının ve işle ilgili tüm niteliklerinin diğer çalışanlarla karşılaştırılarak ölçümlenmesidir. Performans değerlendirme sistematik, adil, düzenli yapılması gereken bir işlemdir.

Peformans değerlendirme tarih

...

Devamı...

5 dakika

Excel'de puantaj takibi Personel puantaj tablosu tutmak ve bu tablolardan hakediş hesaplamak çoğu işletmede personel yönetiminin yapı taşlarından. İnsan kaynakları ve personel yönetimi konusunda araştırma yaparken de en çok karşılaştığımız konuların başında puantaj takibi geliyor. Biz de puantaj ta...

Devamı...

3 dakika

Mart 2017'de Kolay İK'da neler oldu?

Kolay İK'nın her geçen gün büyüyen ekibi insan kaynakları ve personel yönetim süreçlerinizi kolaylaştırmak için martta da çok çalıştı. Neler yaptığını bir özetlemek istedik.

Bu arada artık aşağıda bulunan yorum kısmından bize her türlü sorunuz ve yorumunuzu iletebilirsiniz. Bu küçük...

Devamı...

4 dakika

Personel özlük dosyası

Kaç çalışan/işçi olduğu önemli olmaksızın her şirket çalışan/personel/işçi özlük dosyası hazırlamak ve muhafaza etmek zorundadır. Her ne kadar işletmeler için hayati bir kural olsa da birçok işletmede özlük dosyaları ya düzenlenmiyor ya da eksik tutuluyor.

Kolay İK olarak kullanıcılarımızla...

Devamı...