tr
Lütfen bir dil seçin

İzin kuralları ile ilgili geliştirmeler yayında!

Kolay İK

Kolay İK’da izin kuralları ve türlerinde yenilikler var; artık dilediğiniz gibi yeni izin kuralları oluşturabiliyor ve onlarca ülkenin izin kurallarını kolayca tanımlayabiliyorsunuz. Ne gibi yenilikler olduğunu görmek için gelin tüm geliştirmeleri birlikte inceleyelim.

Bu sayfaya İzinler > Kurallar adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Sağ taraftaki üç nokta (…) ikonu tıklandığında bazı seçenekler açılmaktadır. Bu seçeneklerin özellikleri şunlardır.

Düzenle: İlgili izin politikasının detaylarına girilmesini sağlar, böylece ilgili değişiklikleri/eklemeleri yapabilirsiniz.

İzin kuralları düzenleme ekranı

Varsayılan Olarak Ayarla: Yeni bir çalışan eklediğinizde varsayılan olarak hangi izin kuralına tanımlı olacağını belirleyebilirsiniz. Böylece yeni çalışan eklediğinizde seçtiğiniz varsayılan izin kuralına tabii olacaktır. (Not: Varsayılan izin kuralının satırının sol tarafında mavi renkli bir işaretçi görünmektedir.)

Kopyala ve Düzenle: Bu seçenek ile var olan bir izin kuralını içerisindeki tüm izin türleri ve ayarlarıyla kopyalayabilirsiniz. ( Not: Çalışanlar kopyalanmaz.)

Çalışanlara Ata: Bu seçeneği tıkladığınızda toplu işlemler uygulamasına yönlendirilirsiniz ve dilediğiniz çalışanı seçip izin kuralını tanımlayabilirsiniz.

Toplu işlemler

Sil: Bu seçeneği kullanarak izin kuralını silebilirsiniz.
(Not1: Tanımlanmış çalışan olan izin kuralı silinemez. Not2: Varsayılan izin kuralı hiç çalışan tanımlı olmasa bile silinemez.)

İzin Türü Tipleri ve Oluşturma

Artık sınırsız, yıl içinde sınırlı ve her talep için sınırlı olmak üzere 3 izin türü oluşturabiliyorsunuz;

Sınırsız:

Bu tip seçildiğinde çalışanlar hiç bir kısıtlamaya, sınıra veya farklı bir hesaplamaya tabii olmadan (izin hakkını etkileme, kıdem süresini etkileme vb.) izin talep edebilirler.

Nasıl Oluşturulur?

İzin türü ve tipleri

Yeni izin türü ekleme butonuna basıp türün ismini ve açıklamasını yazdıktan sonra ulaştığınız “limit” sayfasından “sınırsız” seçeneğini seçerek oluşturabilirsiniz.

Yıl İçinde Sınırlı:

Bu tip seçildiğinde çalışanların yıllık kaç hak edecekleri izin miktar, yaşlarına göre minimum kazanacakları miktar, eksi bakiyeye düşebilme, izin haklarının ekleneceği dönem, hak edişlerinin eklenme sıklığı gibi detaylı ayarlar yapılabilir.

  • Çalışanların her yıl hak edecekleri miktar bu tür üzerinden belirlenir. ( Not1: Eski versiyondaki izin kuralı oluşturma aksiyonu bu tür altında yapılmaktadır. Not2: Çalışanın izin hak edişlerinin hesaplanması, kalan kullanılan barı ve anasayfadaki izin bilgilerim widgetının görünmesi için bu izin türünün birincil olarak ayarlanması gerekmektedir.)*

Nasıl Oluşturulur?

Yıl içinde sınırlı izin oluşturma

Yeni izin türü ekleme butonuna basıp türün ismini ve açıklamasını yazdıktan sonra ulaştığınız “limit” sayfasından “Yıl İçinde Sınırlı” seçeneğini seçerek oluşturabilirsiniz.

Her Talep İçin Sınırlı:

Bu tip seçildiğinde çalışanların her talep için üst sınırı belirlenir ve tek seferde bu sınırın üzerinde izin talebinde bulunamazlar.

Nasıl Oluşturulur?

Her talep için sınırlı izin oluşturma

Yeni izin türü ekleme butonuna basıp türün ismini ve açıklamasını yazdıktan sonra ulaştığınız “limit” sayfasından “Her Talep İçin Sınırlı” seçeneğini seçerek oluşturabilirsiniz.

İzin kuralları ile ilgili aklınıza takılan tüm konular için sağ alt köşedeki ‘destek’ butonunu kullanabilir veya destek@kolayik.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Personel Yönetim Yazılımı

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun