İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi Programı Gizlilik Politikası

  • Kolay İK, veri işleyen konumunda olduğu için VERBİS kayıt zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • Veri güvenliği ile ilgili sorularınızı privacy@kolayik.com'dan bize iletebilirsiniz.

İşbu Gizlilik Politikası, Kolay İK ile Kullanıcı Sözleşmesi’ni akdetmiş olan tarafların (“Şirket”), Kolay İK tarafından sunulmakta olan insan kaynakları ve personel yönetim sistemini (“Platform”) kullanımları sırasında paylaştıkları bilgi ve belgelerin kullanılmasına ilişkin hükümleri düzenlemektedir.

Üyelik aşamasında ve Platform’un kullanımı sırasında Şirket, Şirket yetkilileri veya çalışanlar tarafından sağlanan bilgilerin korunması ve bunların gizliliğinin sağlanması Kolay İK olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle Şirket tarafından sağlanan ve Platform’da paylaşılan bilgiler, Kullanıcı Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Kolay İK, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında “veri işleyen” sıfatıyla Platform’da paylaşılan kişisel veriler ile ilgili mevzuata uygun şekilde işlemektedir. Kolay İK ilgili mevzuatta belirlenen kapsamda,

Kolay İK sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Kolay İK, işbu Gizlilik Politikası’nı Platform üzerinden ya da e-posta vasıtasıyla bildirerek dilediği zaman değiştirebilir. Kolay İK’nın değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri bildirim tarihinde yürürlük kazanır.

Bu Gizlilik Politikası’nda düzenlenen hususlara ilişkin sorularınızı iletisim@kolayik.com adresine e-posta göndererek Kolay İK’ya iletebilirsiniz.