Paylaşın!
İçerik Başlıkları 📝

Performans değerlendirme sözlüğü

January 20, 2022

0 Dakika

Performans değerlendirme hakkında aklınıza herhangi bir şey mi takıldı? Daha önce hiç duymadığınız bir terimle karşı karşıya mı kaldınız? Ya da performans değerlendirme ve performans ölçümü kavramlarının aynı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Telaşlanmayın. Tüm bu soruların cevapları için harika bir performans değerlendirme sözlüğü hazırladık.

Performans değerlendirme sözlüğü

Performans değerlendirme insan kaynaklarının en katma değerli uygulamalarından biri. Günümüzde önemi giderek artan bu süreç uzun ve yorucu bir yolculuk gibi görülebilir, hatta değerlendirmeyi uygulama konusunda çekimser davranmanıza bile yol açabilir.  

Diyelim ki performans değerlendirme yapmaya karar verdiniz, ancak hala aklınızda kavramlara dair soru işaretleri var. Öğrenmek istediğiniz bilgilere anında ulaşabileceğiniz bir sözlük neden olmasın?  Kolay İK olarak performans değerlendirmenin en pratik ve uygun halini sizlere sunmak için yepyeni bir içerikle daha karşınızdayız.

Fırından yeni çıktı: Performans Değerlendirme Sözlüğü

Yapacağınız işin inceliklerini öğrenmek, o işi kusursuz hale getirmenize yardımcı olur. Performans değerlendirme yaparken bilmeniz gereken tüm temel kavramları bir döküman halinde derledik. Elinizin altından ayırmayacağınız bu sözlükte, performans değerlendirme derecelerinden yapılan performans hatalarına kadar belki de daha önce hiç duymadığınız terimleri bir araya getirdik. Umarız faydalı olur, iyi okumalar dileriz.

Performans değerlendirme sözlüğünü hemen indir!

Ücretsiz performans değerlendirme kaynaklarımız

Performans değerlendirme, bir çalışanın potansiyelinin, yeteneklerinin, işteki davranışlarının ve işle ilgili tüm niteliklerinin diğer çalışanlarla karşılaştırılarak ölçümlenmesidir. Performans değerlendirme sistematik, adil, düzenli yapılması gereken bir işlemdir. Performans yönetiminin ayrılmaz bir parçası olsan performans değerlendirmelerinizin sistematik, adil ve düzenli olması için faydalanabileceğiniz detaylı birçok kaynağımız var. İhtiyacınız olan konu özelinde aşağıdaki kaynaklarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Okuyun:

İzleyin:

Dinleyin:

Kolay İK’nın performans yönetimi ile tanışın!

Kolay İK ile uzun ve stresli performans değerlendirme süreçlerinizi düzene sokun. Ücretsiz randevu talebi oluşturmak için hemen tıklayın.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

👋
Hemen 15 gün ücretsiz deneyin

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden kullanmaya başlayın.

ÜCRETSİZ DENEYİN
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN