KızlarSoruyor.com

Kolay İK ile birlikte tüm süreçlerimizi tek bir oturum açarak aynı platformda hızlı bir şekilde yürütebiliyoruz.

Sektör

Medya, İletişim ve Yayıncılık

Çalışan

50+

Ülke

Türkiye

Slack uygulaması entegrasyonu sayesinde etkinlik ve izin taleplerini tüm ekibin anlık takip edebilmesi Kolay İK’yı tercih etmemizde bir etken oldu.

Ayşe Deniz Özgün

Ayşe Deniz Özgün - KızlarSoruyor.com İnsan Kaynakları Yöneticisi

Kolay İK’yı ilk olarak şirket kurucumuz Tolga Tanrıseven ile yapmış olduğumuz bir toplantı sırasında öğrendim. Şirket olarak kurguladığımız İnsan Kaynakları fonksiyonlarımızı dijital ve günceli takip edecek bir ortamda kullanmak istiyorduk. Sonrasında sektörel bir araştırma ile sizlere ulaştım. Kolay İK ekibi ile yapmış olduğumuz demo görüşmesinde, süreçlerdeki görselliğin kolay anlaşılabilir bir dil ile birleşerek sunulmuş olması çok hoşumuza gitti.

Öncelikle onboarding sürecinde personel özlük verilerinin sisteme aktarılmasını yönlendiren ekibin tüm süreçlere oldukça hâkim olması kesinlikle çok güzeldi. İçeri aktarılacak olan verilerin olduğu şablonun kapsamının da oldukça geniş olması işlemin tek seferde tamamlanması için çok yeterliydi. Unutulmamalıdır ki, bu şablondaki her verinin doğru kişiye doğru bilgi ile eşleşiyor olması verileri gönderen kullanıcı için büyük bir dikkat gerektirmekte.

Çalışanlarımız açısından en çok kullanılan özellik, personel izin talebi paneli. Sayfanın yöneticisi olarak benim en çok kullandığım modüller ise ekibin izin takibini yaptığım, şirket etkinliklerini takip ettiğim ve anlık olarak istediğim herhangi bir başlık için rapor alabildiğim panellerdir.

Ek olarak Kolay İK’nın şirket içi haberleşme amacıyla kullanmış olduğumuz Slack uygulaması ile entegrasyonu sayesinde şirket içi etkinlik ve izin taleplerini tüm ekibin anlık takip edebilmesi de Kolay İK’yı tercih etmemizde bir etken oldu.

Kolay İK ile devam etmemizi sağlayan nedenleri sıralayacak olursak, öncelikle taleplerimizi ve süreçlerimizi uzun vadede kapsıyor olması bizim için birinci etken. Diğer nedenler ise sistemin kolay ve anlaşılır bir dile sahip olması, estetik bir görsel ile sunulması ve tabii ki mevcut raporlama başlıklarına ek olarak şirket özelinde olan konular hakkında manuel olarak sistem üzerinde raporlar başlıklarında ekleme\çıkarma yapabiliyor olmamız.

Kolay İK öncesinde izin talepleri için kullanmış olduğumuz programda sadece izin talebi yapılıyor olması diğer tüm süreçleri farklı programlardan ayrı ayrı takip edilmesi gerekliliğini doğuruyordu. Şimdi Kolay İK ile birlikte tüm süreçleri tek bir oturum açarak aynı platformda hızlı bir şekilde yürütebiliyoruz.

Kolay İK öncesinde performans değerlendirme süreçlerimiz; ekip üyesi-yönetici ve üst yönetici şeklinde organize edilen görüşmeler ile sözlü ilerlemekteydi. 2021 yılında yapacağımız performans değerlendirme görüşmelerinde, Kolay İK Performans Değerlendirme modülü ile hazırlamış olduğumuz şablonlar ile hem dijital ortamda değerlendirme, sonuçlarını analiz etme hem de değerlendirme sonuçlarını arşivleme imkânımız olacağından diğer senelere göre daha verimli bir süreç geçireceğimizi düşünüyorum.

No items found.

Diğer Kullanıcı Hikayeleri

👋
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN