Entek Otomasyon

Kolay İK’ nın sunduğu “biz İK süreçlerini hem çalışan hem de İK adına kolaylaştırıyoruz” iddiası ilgi çekici.

Sektör

Endüstriyel Otomasyon

Çalışan

150+

Ülke

Türkiye

Bu zamana kadar birçok ERP sistemi kullandım. Diğer departmanların da dahil olduğu bir ERP sistemi, karmaşık olması sebebiyle esnek bir yapıya ihtiyaç duyan İK’yı destekleyemiyor. Sade bir kullanıcı deneyimi sunan Kolay İK, bu özelliği ile diğerlerinden ayrılıyor.

Kübra Nebioğlu

Kübra Nebioğlu - Entek Otomasyon İnsan Kaynakları, Organizasyonel Gelişim ve İç İletişim Kıdemli Uzmanı

Kolay İK öncesinde, personel ve özlük işleri tarafında yoğun olan dokümantasyonun dijital platformda yönetilmesi süreçlerimiz gelişim alanımızdı. Çalışanların %80’i saha ekibinden oluşan şirketimizde, özellikle izin süreç akışında, çalışanların izin form çıktılarını alıp yöneticiye onaylatıp İK’ya ulaştırmaları operasyonel anlamda yük ve problem oluşturuyordu. Bu süreci dijital ortama nasıl taşıyabilirim sorusuyla birlikte şirket iş akışlarını sadeleştirip kolaylaştıracak bir uygulama arayışına başladık.  Çalışanın izin alabilmesi için birçok evrak doldurup iş akışı gereği farklı mecralara başvurmak zorunda kalması yerine uygulama üzerinden hızlıca taleplerini gerçekleştirebilmelerini hedefledik.

Araştırmalarımda önceliğim, kullanılan sistemin kolay olmasıydı. Kolay İK, adı ile de ilgi çeken bir firma. İsim seçimi sunduğu hizmetlerle doğru olarak konumlandırılmış.  Kolay İK’nın sunduğu “biz İK süreçlerini hem çalışan hem de İK adına kolaylaştırıyoruz” iddiası ilgi çekici. 

Onboarding süreci bitiminde çalışanlar Kolay İK’yı çok hızlı benimsedi. Özellikle en aktif kullandığımız izin yönetimi bölümü, yönetim ekibimiz tarafından oldukça olumlu geri dönüşler aldı.

İK departmanı olarak en çok özlük bilgilerinin sisteme kaydedilmesi, izin yönetimi ve raporlardan yararlanmaktayız. Çalışanların da Kolay İK içerisinde en aktif olarak kullandıkları bölüm, izin talebi. Her çalışan gün içerisinde bir kez dahi olsa izin talep etmek ya da izinlerini görüntülemek için Kolay İK’nın mobil uygulamasına giriyor diyebilirim.

Bu zamana kadar birçok ERP sistemi kullandım. Diğer departmanların da dahil olduğu bir ERP sistemi, karmaşık olması sebebiyle esnek bir yapıya ihtiyaç duyan İK’yı destekleyemiyor. Sade bir kullanıcı deneyimi sunan Kolay İK, bu özelliği ile diğerlerinden ayrılıyor. Karmaşık olan İK süreçlerine sahipken, uygulamayı açtığımızda verilerin ve raporların yalın halde ve tek sayfada görüntülenebiliyor olması pozitif bir deneyim yaşatıyor. 

No items found.

Diğer Kullanıcı Hikayeleri

👋
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN