Demsay

Kolay İK ile tanışmadan önce personel ve izin yönetimi konusunda günümüze göre çok ilkel kalmıştık.

Sektör

Elektronik İthalatı, Üretimi ve Satışı

Çalışan

130

Ülke

Türkiye

Kolay İK ile tanışmadan önce personel ve izin yönetimi konusunda günümüze göre çok ilkel kalmıştık.

Dündar Koçyiğit

Dündar Koçyiğit - İnsan Kaynakları Yöneticisi

Kolay İK ile tanışmadan önce personel ve izin yönetimi konusunda günümüze göre çok ilkel kalmıştık.

Kolay İK ile tanışmadan önce, en basit özlük verilerine ulaşmak bile çok ciddi zaman alıyordu. İzin yönetim süreçlerimiz manuel ve hataya çok açıktı. Çalışanlardan, yönetimden ve ilgili kurumlardan gelen bilgi, istatistiki veri vb. talepleri karşılamak çok zamanımızı alıyordu. Bilgiye erişimimiz çok sınırlıydı ve bir veri tabanımız yoktu. Açıkçası personel ve izin yönetimi konusunda günümüze göre çok ilkel kalmıştık.

Kolay İK’yı daha önceki firmamda kısa bir dönem kullanmış ve çok kullanışlı bulmuştum. Bunun yanı sıra sosyal hesaplarını ve İK dergisi İKahve’yi takip etmeye başladım. Personel özlük verisini ve izin süreçlerini tek bir platform üzerinden yönetecek olmak çok pratik gelmişti. Dahası zaman içerisinde kullanabileceğimiz İK alanında birçok farklı uygulaması ve çözüm ortakları olması iş birliği kararımızda oldukça etkili oldu.

Başlangıçta en büyük endişemiz zaman içinde şekillenecek taleplerimize doğru ve hızlı bir şekilde yanıt verilip verilmeyeceğiydi. Ancak gördük ki bu endişemiz çok yersizmiş. :) 10 aydır Kolay İK'yı aktif bir şekilde kullanıyoruz ve bu süre zarfında ısrarcı olduğumuz birçok talebimiz oldu. Her defasında sabırla ve açık bir iletişimle destek olduğu için tüm Kolay İK ekibine teşekkür ederiz.

Kolay İK'yı kullanmaya başladıktan sonra insan kaynakları süreçlerimizde büyük değişiklikler yaşadık. 

En başta personel veri yönetimi ve talep karşılama hızımız çok arttı. Bununla birlikte süreçlerdeki insani hata payını en aza indirdik. İzin yönetimini daha hızlı ve doğru bir şekilde yapabilir hale geldik. Kolay İK'da attığımız her adımın otomatik olarak kayıt edilmesi sayesinde ciddi bir veri tabanımız, İK arşivimiz oluştu. Çalışan kartları üzerinden özlük bilgilerine 7/24 hızlıca erişebilmek ise operasyonlarda bize büyük bir zaman kazandırdı. Tüm bu süreçlerin en güzel çıktısı ise her zaman çalışanlardan gelen olumlu ve memnuniyetlerini ifade eden geri bildirimler oldu. 

Çalışanlarımız Kolay İK’yı pratik bir şekilde kullanabiliyor. Başlangıçta mavi yaka çalışanlarımız için endişelerimiz vardı ancak onlar da doğru bilgilendirme ve yönlendirmelerle uygulamaya hızla adapte oldular. Çalışanlarımızın en çok kullandığı Kolay İK özelliği ise izin talebi. Bu talepleri hızlı ve pratik bir şekilde iletebilmek ve takip edebilmek işlerini çok kolaylaştırdı.

İnsan kaynakları yönetimini dijitalleştirmek isteyen tüm şirketler için doğru adres kesinlikle Kolay İK. İçinde bulunduğumuz elektronik sektöründe teknolojik gelişmeleri takip etmek ve onlara entegre olmak hem ticari hem de marka değeri açısından büyük önem arz ediyor. Kolay İK'da bu anlamda kendi alanında gerekli güveni ve prestiji fazlasıyla sağlıyor. Geliştirme önerilerine ve çözüm ortaklıklarına açık olması da bizim için çok kıymetli.

Kullanıcı Favorileri 🌟

✅️ Özlük bilgileri yönetimi
✅️ Şirket İK arşivi
✅️ Raporlama
✅️ Talep - onay kurguları
✅️ Kolay kullanım

No items found.

Diğer Kullanıcı Hikayeleri

👋
Hemen 15 gün ücretsiz deneyin

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden kullanmaya başlayın.

ÜCRETSİZ DENEYİN
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN