Ad,Soyad
E-posta
Şirket Adı
Unvan

Performans yönetimi özel: Yetenek yönetimi

Performans yönetimi ve yetenek yönetimi arasındaki derin bağı anlamak ve bu iki kritik süreci etkin bir şekilde yönetmek için e-kitabı ücretsiz indirin.

Bu kitapta neler var?

01

Yetenek yönetimi nedir?

Yetenek yönetimi, doğru çalışanları çekmek, iş gücünü geliştirmek ve elde tutmak amacıyla şirketler tarafından kullanılan bir stratejidir. Bu, rekabetçi bir iş gücü oluşturmak için sürekli öğrenmeye ve beceri geliştirmeye yatırım yapmayı gerektirir.

Şimdi Oku

02

Yetenek yönetiminin önemi

Şirketler, doğru stratejilere yatırım yapmak, Z kuşağını anlamak ve çağa uyum sağlamak gibi çeşitli faktörleri kullanarak başarı elde etmeye çalışıyorlar. Ancak en önemli faktör, yetenek yönetimini başarıyla gerçekleştirenler olacaktır.

03

Yetenek yönetimi nedir?

Yöneticiler, iş gücüne ilişkin ayrıntılı bilgiler sayesinde şirketin büyümesini daha iyi destekleyebilir ve çalışanlarının sağlayabileceği değeri fark etmesine yardımcı olabilir.

04

Yetenek yönetiminin yedi bileşeni

Yetenek yönetimi tek kişilik değil, bir ekip işidir. Bu nedenle kazanan tarafta olmak isteyen şirketlerin İK departmanlarıyla birlikte süreci doğru bir şekilde yürütülebilmesi için aşağıdaki 7 yetenek yönetimi bileşenine sahip olması gerekiyor. Neler mi bunlar?

05

Performans yönetimi nedir?

Performans yönetimi, şirket bileşenlerinin tümünü daha iyi sonuçlar elde etmek için kullanılan bir araçtır. Amaç, çalışanların motivasyonunu artırmak, becerilerini geliştirmek, işe bağlılık ve sorumluluk duygusunu güçlendirmek ve şirketin etkinliğini ve başarısını artırmaktır.

06

Performans yönetimi vs Yetenek yönetimi

Yetenek yönetimi ve performans yönetimi, insan kaynakları terimleri olup farklı anlamları vardır. Yetenek yönetimi daha geniş bir süreci kapsarken, performans yönetimi bunun niş bir bölümünü oluşturur.

...

E-kitaplar

Yeni e-kitap çıkınca haber ver
İnsan kaynakları alanında ürettiğimiz e-kitaplardan ilk siz haberdar olun! Hiçbir gelişmeyi kaçırmayın.
By subscribing you agree to our Privacy Policy.
Talebiniz alındı. Teşekkürler!
Talebiniz alındı. Teşekkürler!
👋
Hemen 15 gün ücretsiz deneyin

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden kullanmaya başlayın.

ÜCRETSİZ DENEYİN
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN