tr
Lütfen bir dil seçin

Finartz

Portal kullanımının kolaylığı, ekibin bu süreçteki özverili desteği sayesinde Kolay İK; artık çalışanlarımız ile birlikte interaktif bir şekilde kullanabileceğimiz bir asistan haline geldi.

Sektör
Yazılım
Çalışan
90+ Çalışan
Ülke
Türkiye
Uygulamalar
  • Personel

“İK departmanı olarak; raporlama, çalışanların doğum günü hatırlatmaları, deneme süresi bildirimleri ile izin ve masraf talepleri gibi birçok alanda ciddi iş takibi ve zaman gerektiren tüm İK süreçlerinde uygulamayı aktif olarak kullanıyoruz.”

Öznur Adar

Öznur Adar – Finartz İnsan Kaynakları Uzmanı

Finartz’a dahil olduğumda İK süreçlerini, başlangıçta manuel olarak takip ediyorduk. Her geçen yıl daha da büyüyen ekibimiz ile birlikte bu çalışma şekli; hataya meyilli, oldukça yorucu ve süreç takibini de karmaşık bir hale getirdi. İşte bu aşamada, çok öncesinde tanışmış olduğumuz Kolay İK’yı daha detaylı inceleme fırsatımız oldu. Portal kullanımının kolaylığı, ekibin bu süreçteki özverili desteği sayesinde Kolay İK; artık çalışanlarımız ile birlikte interaktif bir şekilde kullanabileceğimiz bir asistan haline geldi. 

Onboarding süreci ile ilgili olarak; onay süreçlerinin birden fazla olması, proje ve pozisyonlar gibi birçok değişken unsuru Kolay İK’ya yansıtabilecek miyiz sorusu başlangıçta bizi oldukça tedirgin ediyordu. Ancak, bu aşamada firmamıza özel olarak atanan Kullanıcı Memnuniyeti Uzmanı ve iletmiş oldukları şablonlar ile birlikte veri aktarım sürecini hatasız ve aynı zamanda pratik bir şekilde çok kısa sürede tamamladık. Böylelikle adaptasyon sürecini de sorunsuz ve hızlı şekilde çözmüş olduk.

İK departmanı olarak; raporlama, çalışanların doğum günü hatırlatmaları, deneme süresi bildirimleri ile izin ve masraf talepleri gibi birçok alanda ciddi iş takibi ve zaman gerektiren tüm İK süreçlerinde uygulamayı aktif olarak kullanıyoruz. Kolay İK’nın sağlamış olduğu haftalık etkinlik iletileri sayesinde de bu aşamaların tamamına hazırlıklı oluyoruz.

Çalışan taleplerinin dijital ortamda yürütülmesi ile zaman tasarrufu sağlanarak, işleyişi daha sistematik hale getirdik. Ayrıca; tüm bu aşamalar çok daha hızlı ve şeffaf şekilde ilerliyor.

Kolay İK’nın inovatif bir yaklaşıma sahip olması, dijitalleşen çalışma hayatına ayak uydurarak kendini sürekli geliştirmesi ve kullanıcı dostu bir uygulama olması tercih sebebimiz olmaya devam edecektir. Ayrıca, sunmuş oldukları deneme fırsatı ile uygulamayı önceden tanımış ve deneyimlemiş oluyorsunuz. Nitekim, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok farklı uygulamayı da (Puantaj, Dosyalar gibi) kullanma fırsatı tanıyor. Yaşanacak olası problem ya da sorularınıza karşı sizi çözüme kavuşturmak üzere bekleyen müthiş bir ekipleri var. 

Teşekkürler Kolay İK! 😊

Diğer Kullanıcı Hikayeleri

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun