tr
Lütfen bir dil seçin

Direct Scouts İstanbul

İnsan Kaynakları departmanımız, Kolay İK sayesinde daha etkili ve şeffaf bir şekilde çalışıyor.

Sektör
Uluslararası Çağrı Merkezi
Çalışan
110+ Çalışan
Ülke
Türkiye
Uygulamalar
  • Personel

“Kolay İK’da en çok faydalandığımız özellik, raporlar alanı. İstediğimiz raporların içeriğini kendimiz belirliyor ve beş dakika içinde yönetim için rapor hazırlayabiliyoruz.”

Merve Yılmaz

Merve Yılmaz – Direct Scouts İstanbul İnsan Kaynakları Uzmanı

İK süreçlerimizi dijital veri çizelgeleri üzerinden yönetiyorduk. Yüzden fazla çalışanımız olduğu için dijital çizelgeler bizleri hem yoruyor hem de çok fazla zamanımızı alıyordu. İzin ve avans taleplerimiz kağıt formlarla elden ele gidiyordu. Bu nedenle onay süreçleri de epey zamanımızı alıyordu. Kolay İK’yı keşfettiğimde ilk etapta izin ve avans talepleri ile birlikte çalışanların tüm işlemlerini bir ekranda hızlıca gerçekleştirebildiklerini gördüm. İlgimizi çeken de bu özellikler oldu.

Onboarding sürecinde Kolay İK’nın bizlere sunduğu kolaylık, veri aktarım sürecini üstlenmeleriydi. Önceden üzerinde çalıştığımız veri aktarım şablonlarının hatasız bir şekilde Kolay İK’ya aktarılması, bizim hızlıca Kolay İK kullanımına başlamamızı sağladı.

Kolay İK’nın sunduğu her alan bizlere çok fazla yardımcı oluyor. Çalışanlarımızın taleplerini dijital bir ortamda yapabilmeleri, onay süreçlerini iki saate kadar indirdi. Kolay İK’da en çok faydalandığımız özellik, raporlar alanı. İstediğimiz raporların içeriğini kendimiz belirliyor ve beş dakika içinde yönetim için rapor hazırlayabiliyoruz.

İnsan Kaynakları departmanımız, Kolay İK sayesinde daha etkili ve şeffaf bir şekilde çalışıyor. Sadece İK degil, çalışanlarımız da Kolay İK platformunu çabuk kabul etti ve adapte süreçleri hiç uzun sürmedi. Mobil uygulamasının olması çok kolaylık sağlıyor. Kolay İK sürekli kendini geliştiren bir program. Küçük bir sorunda, Destek ekibi sayesinde hemen çözüme ulaşabiliyoruz. 2021 yılı için hedefimiz, Performans Değerlendirme süreçlerimizi Kolay İK üzerinden yürütmek. Şu an PD uygulaması için İK departmanında hazırlıklarımız sürüyor.

Kolay İK öncesinde farklı bir İK aracı ile çalışmadık. Kolay İK’yı seçmemizin nedenleri; iyi bir geri bildirim sisteminin olması, müşteri memnuniyetini önemsemeleri ve karar aşamasında detaylı bir şekilde eğitim ve bilgilendirme almamız oldu. Onboarding sürecindeki destek inanılmazdı. Teşekkürler Kolay İK. 

Diğer Kullanıcı Hikayeleri

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Ücretsiz deneyin

Kurulum gerektirmeden kendi demo hesabınızı oluşturun, Kolay İK'yı tanıyın

Ücretsiz Deneyin
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun