tr
Lütfen bir dil seçin

Performans Yönetimi Hakkında 10 Ücretsiz Eğitim

Kolay İK
Performans Yönetimi Hakkında 10 Ücretsiz Eğitim

İşletmelerin çalışan performansı konusundaki en etkin uygulamaları performans yönetiminden geçer. Performans yönetimi ve performans değerlendirme, iç içe geçmiş iki kavramdır. Peki bu kavramlar ne anlama gelir? Yöneticiler, performans yönetimi uygulamalarında nasıl bir yol izlemeli ve hangi eğitimleri almalıdır? Hepsi ve daha fazlasını sizler için derlediğimiz bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kavramsal olarak performans yönetimi

Performans yönetimi kavramını anlamak için öncelikle performans ve buna bağlı kavramları anlamak gerekir. Gelin bunları tek tek inceleyelim.

Performans: Performans, belirlenen bir görevin gereği ne ise çalışanda bu standartlara uygun davranışların meydana gelmesi sonucunda hedeflere ulaşılması halidir.

Performans değerlendirme: Performans değerlendirme ile çalışanın performansı takip edilir ve belirli periyotlarda değerlendirilir. Sonrasında değerlendirme sonuçları raporlanır, kaydedilir ve çalışana geri bildirim sağlanır.

Performans yönetimi: Performans yönetimi, gelecek hedefleri doğrultusunda işletmenin yönetilmesi ve takip edilmesine yarayan sistemdir. Performans yönetimi sayesinde yönetici, işletmenin başta finansal yapısı olmak üzere tüm kaynaklarını bu hedefler için kullanır. 

Performans yönetimi ve performans değerlendirme kavramları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için “Performans yönetimi nedir?” ve “Performans değerlendirme nedir?” başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

İyi bir performans yönetimi süreci, yetkili birim ve kişilerin bu konuda aldıkları iyi bir eğitimle çok daha sağlıklı şekilde yürütülür. Peki performans yönetimine dair eğitimler nelerdir?

Performans yönetimi eğitimleri

Teknolojik altyapının gelişmesinin de etkisiyle yüz yüze eğitimlerin yanında çevrimiçi yapılan kurumsal eğitimler de gitgide çoğalmaya başladı. Artık birçok profesyonel kendi bulunduğu ortamdan online bağlanarak istediği yerden eğitime katılabilir ve mesleki gelişimine katkıda bulunabilir. Performans yönetimi ve performans değerlendirme eğitimleri de bunlardan bazılarıdır.

İşte performansa dair eğitim alabileceğiniz platformlar:

İstanbul İşletme Enstitüsü / Performans Değerlendirme Eğitimi:

İnsan kaynakları uzmanları tarafından verilen bu eğitimde performansın ve performans değerlendirmenin ne olduğu, 360 derece performans değerlendirme sisteminin nasıl kurulduğu gibi konular işlenir. Online olarak verilen bu eğitimde videolar, örnek uygulamalar ve vaka çalışmaları ile konuya hakimiyetinizi artırabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü’ne bağlı bu eğitime belirli bir kontenjana bağlı olarak ücretsiz ulaşılabilir. Kontenjan aşımında ise oldukça cüzi bir tutar üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Udemy / Performance Management For Managers:

Udemy’yi online bir akademi olarak düşünebilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı eğitimleri bulunan Udemy’de yöneticiler için performans yönetimi eğitimini online olarak alabilirsiniz. Ücretli bir online eğitim olan bu kaynağa belirli dönemlerdeki indirimlerle oldukça cüzi bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Peki bu eğitimin içeriğinde neler var?

  • Personeli hedef oluşturma ve uygulamada desteklemek
  • İşletme vizyonu ile doğru orantılı bir başarı planı oluşturmak
  • Çalışanların performanslarını değerlendirmek

Eğitimin adından da anlaşılacağı üzere bu eğitime yönetici pozisyonunda bulunan bireyler katılabilir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Global Kariyer / Performans Yönetimi Eğitimi:

Bu eğitim, insan kaynakları departmanında çalışanlara ve işletmeye ait yönetim sistemini oluşturan sorumlulara yöneliktir. Bu sistem; şirket içi uyumu sağlamak, çalışan performansını planlama, değerlendirme ve ödüllendirme gibi uygulamaları içerir.

Bu eğitimin içeriğinde performans kavramı, performans değerlendirme ve performans yönetim sistemine dair ayrıntılı bir anlatım söz konusudur.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

BEDAM / İnsan Kaynakları Eğitimi ve Sertifika Programı:

Bu eğitim, insan kaynaklarına dair önemli alanları anlatır. Performans yönetimi de bunlardan biridir. Eğitim, yalnızca performansa dair bilgiler vermekle kalmayıp insan kaynaklarının pek çok yönünü ele alır.

BEDAM, Başkent Üniversitesi’ne bağlı bir oluşumdur. Açılımı “Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi” olan BEDAM, birbirinden farklı kategorilerdeki eğitimleri bir arada sunar.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

İstanbul NLP / Performans Değerlendirme Yönetimi Eğitimi:

İK yönetici ve uzmanları için hazırlanan bu eğitim, performans yönetiminin tüm inceliklerini katılımcıya aktarmayı amaçlar. Yüz yüze yapılan eğitimleri ile ilgili web sitesini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinmeniz mümkündür.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Coursera / HR For People Managers Specialization:

Online eğitimler ve sertifika programları hazırlayan Coursera’ya ücretsiz katılım sağlayarak mesleki yetkinliğinizi artırabilirsiniz. İnsan kaynakları yönetici uzmanlığı ile iyi bir yönetici olmanın püf noktalarını yakalayabilirsiniz. Bu uzmanlık eğitimi “University of Minnesota” eğitmenleri tarafından verilir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

The KPI Institute / Performance Management Professional:

Yurt dışı eğitimi tercih edenler için bir seçenek de The KPI Institute tarafından verilen performans yönetimi sertifika programıdır. Kursiyerlerin aktif katılımını sağlayan, grup tartışmaları ve vaka çalışmalarını içeren eğitim hem teorik hem de pratik çalışmalarla 3 günü kapsar.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Reed.co.uk / Performance Management:

CPD tarafından sağlanan bu kurs ile yine cüzi bir miktarla performans yönetimi eğitimi almanız mümkün. Bu eğitimin sonunda Training Qualifications UK tarafından onaylanan sertifikaya sahip olabilirsiniz. Eğitim, yönetici ve lider pozisyonuna sahip kursiyerler için düzenlenir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

SAYEM / Performans Yönetimi Eğitimi:

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen bu eğitim, online olarak verilen bir sertifika programıdır. Belirli periyotlarda tekrarlanan Performans Yönetimi Eğitimi programı ücretli olarak tasarlanmıştır.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Boğaziçi Enstitüsü / Performans Yönetim Sistemi Eğitimi:

Online olarak tasarlanan bu eğitim Türkçe ve İngilizce sertifika seçeneği sunar. Bu eğitimin katılımcı profili şirket yöneticileri, performans yönetim sistemlerine ilgi duyanlar, uzmanlar ve personellerdir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Ücretsiz Deneyin: Kolay İK performans değerlendirme uygulamasını denemek ister misiniz?

Yetkinlik bazlı, hedef bazlı veya 360 derece performans değerlendirmeyi kolayca uygulayın. Tüm değerlendirme sonuçlarına tek tık ile ulaşın, her şeyi detaylı olarak raporlayın. Raporları ihtiyacınız olan formatta indirin.

Yeni nesil performans değerlendirme uygulaması için tıklayın ve Kolay İK’yı 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

Personel Yönetim Yazılımı

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun