tr
Lütfen bir dil seçin

İzin türü adlarının takvimde görünmesi

Ecem Onar Çepniler

Kolay İK ekibi olarak, Nisan ayında da kullanıcılarımızın ihtiyaç ve isteklerini gerçekleştirmek için çalışmalara devam ettik ve önemli bir güncellemeyi hayata geçirdik. Kullanıcılarımız izin takiplerini takvim üzerinden yaparken artık izinlerin türlerini de isterlerse takvimde görebilecekler. 

Çalışanlar izin talep ettiklerinde, izin taleplerini onaylayan yöneticinin dikkate aldığı kriterlerden biri şirket içinde süreçlerin aksamaması oluyor. Örneğin, aynı departmandan aynı projede görev alan 2 çalışanın aynı anda izne çıkması projenin aksamasına sebep olabilir. Bu sebeple, İK yöneticisi, hem kendi takibini kolaylaştırmak hem de çalışanların izin talep etmeden önce takvim üzerinden kimlerin hangi izinde olduğunu görmelerini sağlamak için ilgili iznin adının takvimde gözükmesini sağlayacak ayarlamaları yapabilir. 

Uzaktan çalışma iş modeli de yeni çıkan güncelleme ile Kolay İK üzerinden yönetimi oldukça kolay bir hale geldi. Uzaktan çalışma süreç takibini Kolay İK üzerinden yapmak isteyen kullanıcılarımız, Uzaktan Çalışma adında yeni bir ücretli izin türü oluşturabilir ve çalışanlardan evden çalışacakları zaman bu izni talep etmelerini isteyebilir. İlgili izin türünün adının takvimde görünmesi için ilgili ayar seçildiğinde çalışanlar, iş akışını aksatmayacak şekilde tüm ekip için uygun olan günleri rahatlıkla görebilir ve taleplerini oluşturabilir.

İzin türlerinin adlarının takvimde gözüküp gözükmemesi ile ilgili ayar, her bir izin türü için ayrı olarak yapılmaktadır. Adının takvimde gözükmesini istemediğiniz izin türleri için (örneğin, hastalık izni) bu özelliği açmayabilir, bu sayede çalışan mahremiyetini de korumuş olursunuz.

Uzaktan Çalışma izin türü nasıl takvimde gözükür adlı örneğimizi aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Ücretsiz deneyin

Kurulum gerektirmeden kendi demo hesabınızı oluşturun, Kolay İK'yı tanıyın

Ücretsiz Deneyin
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun