Paylaşın!
İçerik Başlıkları 📝

Vardiyalı çalışmanın en kolay yolu

February 15, 2022

0 Dakika
vardiyalı çalışmanın en kolay yolu

Vardiyalı çalışma, çalışanların 9 – 5 çalışma geleneğinin dışında bir programla çalışmasıdır. İşletmenizde vardiyalara sahip olmak, müşterilerinize anında hizmet vermenizi sağlamak ve iletişim veya hizmet boşlukları olmadığından emin olmak için çok önemlidir.

Şirketinize düzenli bir vardiya çalışma sistemi kurarak çalışanlarınızın farklı tercihlerine hitap ederken aynı zamanda tüm işleri takip edebilirsiniz. Çalışanlarınız vardiyalı çalıştığında, saatlerini seçmelerine izin vererek üretkenliği artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra çalışanlar programlarını ayarlayarak, günlerini nasıl geçirdikleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilir ve iş-yaşam dengeleri üzerinde söz sahibi olabilirler.

Esneklik, vardiyalı çalışanların %66’sı için bir şirketi tercih etmelerindeki en önemli etmen. - 2021 Vardiya Araştırması

Vardiya sistemlerinin sadece çalışanlar için değil İK departmanları için de büyük avantajları vardır. Gelin o avantajlara beraber bakalım.

Vardiya sisteminin avantajları

Vardiya planını kolayca oluşturun

Çalışanlar internete bağlı herhangi bir cihazdan uygun oldukları saatleri vardiya planına eklesin, siz de çalışanlarınızın müsaitlik durumunu e-posta veya mesaj trafiğine gerek kalmadan hızlıca takip edin ve yönetin. Kendi biriminize ait vardiya planını kolayca oluşturun.

Detaylı planlamalar yapın

Kendi biriminize ait günlük, haftalık ve aylık vardiya planı oluşturun. 3.parti uygulamalara gerek kalmadan vardiya ve takvimlerinizi tek bir uygulama üzerinden tüm ekibinizle paylaşın.

Hata payını en aza indirin

Çalışma saatleri, vardiya türleri ve molalara ilişkin kuralları şirket ihtiyaçlarınıza göre düzenleyin. Bunun yanı sıra boşta kalan zamanları görün, iş gücünüzü doğru, verimli ve hatasız planlayın. Tek ekran üzerinden çalışma takviminizi takip edin, hata payını en aza indirin.

Her şeyi dinamik olarak raporlayın

Kolay İK’da tutulan her veriyi dilediğiniz gibi raporlayın. Şirket birimi, tarih aralığı ve çalışan türüne göre özel raporlar veya çalışan özelinde aylık vardiya dökümlerini saniyeler içinde oluşturun. Günlük, haftalık ve aylık planların detaylı çıktılarını dilediğiniz formatta indirin.

Hemen başlayın

Hem siz hem çalışanlarınız Kolay İK vardiya uygulamasını kolayca kullansın. Çalışanlar e-posta ve mesaj trafiğine gerek kalmadan müsait oldukları zaman aralıklarını vardiya planına eklesin, siz de kendi biriminize ait vardiya planını kolayca oluşturun. Tek ekrandan yönetin, tek tıkla raporlayın!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

👋
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN
//