tr
Lütfen bir dil seçin

Yaptığı harcamalarla patronları çıldırtan 6 çalışan tipi

Tunca Üçer

Boş taksi fişlerinin havada uçuştuğu ay sonlarında, şirkete masraf yazmayı zaferle kutlayan çalışanlarınızı artık daha yakından takip etmenizin zamanı gelmedi mi?

1. Taksiyle dünya turuna çıkanlar

Toplantıya, işe, şantiyeye, bakkala, markete… Nereye gidecek olursa olsun, bozkırlarda atların sevildiği kadar taksileri seven, vasıta olarak başka bir şeye binemeyen, sarı hatta turkuaz renk gördüğünde eli hemen havaya kalkan arkadaşları atlamayalım. Her şeye rağmen şirket aracı almayanlara bu hatadan dönmeleri için bir ışık yaktınız. Yine de teşekkürler!

2. Ofis harcamalarını kişiselleştirenler

Alışveriş yapmayı, temel insan hakları arasına sokmaya çalışan bu arkadaşlar, her ayın ilk pazartesisini “Ofis İhtiyaçları İçin Har Vurup Harman Savurma Günü” olarak kutluyor.

3. Paranın sadece araç olduğunu düşünenler

Paranın, şirketin hedeflerine ulaşmasında sadece bir araç olduğunu düşünüyor olabil… Sesli düşünmeyin bizce. 🙂

4. Eğlence insanları

Happy Hour için yaşayan, şirketin karşıladığı karalahana dolmasını bile zevkle yiyecek bu arkadaşlar, kesinlikle sınırları zorluyor. Çalışma stresini ufak bir eğlenceyle atmayı herkes ister, patron bile! Ufak olursa tabi…

5. Araba kiralarken patronu unutanlar

Muhasebeden çıkışınızı almanın bir diğer pratik yolu da araba kiralarken patronunuzu unutmanız. Aklınıza geldiğinde ise “unutkanlık bir çeşit özgürlüktür” sözü kulaklarınızda yankılanacak.

6. İş yemeklerini abartanlar

Ağzınızda yemek olduğu an, dünyanın tüm sırlarını çözmüşsünüz demektir – Franz Kafka Dünyanın tüm sırlarını iş yemeklerinde çözmek istiyor olabilirsiniz. Ya tam çözemedim, biraz daha Matsutake Mantarı alabilir miyim? Kafka bu sözüyle kaç patronu üzdü bilmiyoruz…

Yukarıdaki 6 çalışan tipinden en az birine sahipseniz, büyük olasılıkla siz de harcama takibinde zorlanıyorsunuz.

Bugün şirketiniz için iyi bir şey yapın, bu fırsatı kullanın! Kolay İK Harcama Takibi ile çalışanlarınızın şirket adına yaptığı harcamaları tüm ayrıntılarıyla kayıt altına alın, harcama taleplerini tek bir panelden yönetin. Kasanız boşalmadan önce, Kolay İK’nın kolaylıklar dünyasıyla tanışın.

Kolay İK Yönetici Ortak

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun