tr
Lütfen bir dil seçin

İnsan kaynakları çalışanları için ücretsiz çevrimiçi eğitimler

Gözde Kodal

Uzaktan çalışma kavramı son yılların yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bu yöntem ülkemizde çok yaygın olmasa da yaşadığımız Covid-19 salgını sebebiyle ansızın birçoğumuzun hayatına girdi.

Şirketler hazır olsun veya olmasın, çalışanların özverisi, teknolojinin sağladığı faydalar ve diğer birçok etmenle birlikte işlerimizi ve yapacaklarımızı verimli bir düzene oturtmaya çalışıyoruz.

Zorunlu sebepler dışında evde kalmaya gayret ettiğimiz bu dönemde yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız ilginizi çekeceğini düşündüğümüz, insan kaynakları ve ilgili konular hakkındaki 5 ücretsiz çevrimiçi eğitimi sizin için derledik.

1) Uluslararası Liderlik ve Örgütsel Davranış (Bocconi Üniversitesi)

Bocconi Üniversitesi tarafından sunulan bu programda bireysel karar ve grup kararı vermeyi hangi etkenlerin şekillendirdiğini, takım performansını neyin geliştirdiğini veya zayıflattığını ve sosyal ağların nasıl geliştirip kullanabileceği ele alınıyor. “Genellikle önemli kararları nasıl alırsınız? Sizi ne motive ediyor ve başkalarını nasıl motive etmeye çalışıyorsunuz? Bir takımdaki çeşitli beceri ve görüşleri ne kadar başarılı bir şekilde kullanır ve entegre edersiniz?” gibi birçok soruya cevap bulmanızı sağlayacak bu eğitime bakmanızı öneririz.
https://www.coursera.org/learn/organizational-behavior

2) İşyerinde Kişilik Türleri (Florida Üniversitesi)

Kendinizi, ekibinizi, yöneticinizi ve kuruluşunuzu tanımak kişisel ve iş başarısının anahtarıdır. Florida Üniversitesi eğitmenlerinin hazırladığı bu eğitim çalışma arkadaşlarınızı daha iyi tanımanıza ve ilişkilerinizi daha iyi yönetmenize olanak sağlayacak. Bu programı tamamlayan kişilerin %25’inin somut bir kariyer avantajı elde ettiğini söylemek isteriz.
https://www.coursera.org/learn/personality-types-at-work

3) İnsan Yönetimi Becerileri (CIPD)

Bu eğitim ile işe alım ve teşvik konusunda en iyi uygulama süreçlerini öğreneceksiniz. Ayrıca bireylerin ve ekiplerin nasıl geliştirileceğini ve iyi işyeri performansının nasıl yönetileceğini keşfedeceksiniz.
https://www.futurelearn.com/courses/people-management-skills

4) İlham Vermek ve İkna Etmek için İletişiminizi Çerçeveleme (TU Delft)

Algılayıcı zihniyet, başkalarının sizden ilham almasını ve sizi desteklemesini sağlamak için kritik öneme sahiptir. İlham vermek ve ikna etmek yeteneği, büyük ölçüde mesajınızı çerçeveleme becerisine bağlıdır. Bu eğitimde ekibinizle ve çalışma arkadaşlarınızla etkin iletişim kurma yöntemlerini öğreneceksiniz.
https://www.edx.org/course/communicating-effectively-how-to-inspire-and-con-2

5) İnsanları Küresel Bakış Açısından Yönetme (Arizona Eyalet Üniversitesi)

Bu programda, pozitif ve büyüme odaklı çalışan yönetimi ile kurumsal başarıya nasıl ulaşacağınızı öğreneceksiniz. Çalışma ortamında üretkenliği dengelemenin yanı sıra çalışanlar arasındaki çatışmanın nasıl önleneceği, değerlendirileceği ve üstesinden gelineceği stratejilerini de keşfedeceksiniz.
https://www.edx.org/course/managing-people-from-a-global-perspective

Sizlere şimdiden iyi dersler diyoruz. 🤗


*Chartered Institute of Personnel and Development

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun