tr
Lütfen bir dil seçin

e-Bordro nedir, ne işe yarar?

Kolay İK
E-bordro nedir
e-Bordro nedir ve nasıl kullanılır?

e-Bordro hizmeti, 2018 yılı itibarıyla Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından kamu çalışanlarına yönelik olarak devreye sokuldu. Artık bordro almak oldukça kolay. Nasıl mı? İşte cevabı…

e-Bordro nedir?

Elektronik ortamda maaş sorgulamalarının yapıldığı ve kamu personelinin yararlanabildiği bordro görüntüleme hizmetinin genel adıdır.

e-Bordro ne işe yarar?

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan e-Bordro sistemiyle kamu çalışanları maaş bilgilerini, çalışma saatlerini, fazla günlerini ve mesailerini kolaylıkla internet üzerinden takip edebiliyor.

e-Bordro kaç bölümden oluşuyor?

e-Bordro sistemi ile kamu çalışanlarına 5 bölümde hizmet veriliyor: 4C banka değişikliği, 4C bir aylık maaş tercihi, SGK tescil ve hizmet dökümü, aile yardımı bildirimi sorgulama ve 4C tescil kaydı sorgulama.

e-Bordro sistemini kimler kullanabilir?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı kanuna tabi 4/D bendi kapsamındaki memur ve kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışanlar, ücret bordrolarını “İşçi e-Bordro” uygulamasında görüntüleyebiliyor. Özel sektörde çalışanlar ise bordrolarını alabilmek için eski yöntemdeki gibi kurumun insan kaynakları birimine başvuru yapmak zorunda…

e-Bordro hesabı nasıl açılır?

e-Bordro için gerekli olan tek şey, e-devlet şifresi ve TC Kimlik Numarası. e-Devlet şifresi olmayanlar, PTT’lerden ücreti karşılığı temin edebiliyor. e-Devlet sistemi üzerinden “Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti”ni tıklayarak e-bordroyu görüntülenebiliyor. 

Personel Yönetim Yazılımı

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Ücretsiz deneyin

Kurulum gerektirmeden kendi demo hesabınızı oluşturun, Kolay İK'yı tanıyın

Ücretsiz Deneyin
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun