tr
Lütfen bir dil seçin

Outdoor Factory

Dijitalin yeni manuel olduğu dünyada şirket ve çalışanları bir araya getirecek interaktif İK sistemine Kolay İK ile kavuştuk.

Sektör
Eğlence
Çalışan
60+ Çalışan
Ülke
Türkiye
Uygulamalar
  • Performans
  • Personel

“Kolay İK, diğer İK araçları ile karşılaştırıldığında uygun fiyatı ile öne çıkmakta. Fakat bu diğer İK araçlarınızdan aldığınız hizmetten daha azını aldığınız anlamına gelmiyor. Her zaman ulaşılabilir olması, destekleyici ve çözüm getiren enerjisini koruması bize aradığımız canlı ve interaktif platformu sağlamakta.”

Büşra Duruk

Büşra Duruk – Outdoor Factory İnsan Kaynakları Müdürü

Dijitalin yeni manuel olduğu bir dünyada İnsan Kaynakları departmanı olarak çalışanlarımızı ve Outdoor Factory’ yi bir araya getirecek interaktif bir sistemin gerekliliğinin farkındaydık. Arayışımız, hem çağımızın gerektirdiği kriterlerde bir İK yönetimini sağlamak hem de sistemli bir işleyişi oturtmak arzumuzla başladı. Bunu takip eden aşamada ise manuel işlemlerin sebep olduğu hataları minimize etme amacımız gelmekteydi. Tüm çalışan bilgilerinin dijital veri çizelgelerinde tutulması, çalışanlarla alakalı talep edilen bilgilere ulaşma ve raporlama sırasında kayda değer vakit kaybına neden oluyordu. Bu nedenle, İK olarak çalışanlarımızla alakalı bilgilere ulaşmak istediğimde arzuladığımız farklı kategorideki kriterler doğrultusunda raporlama oluşturabilmem ve dilediğim sonuçlara çok daha kısa sürede ulaşabilmem Kolay İK’da ilgimi cezbeden ilk özellikti.

Bununla birlikte, izin (ücretli, ücretsiz, raporlu), zimmet, talep gibi farklı formların; gerekli bilgilerin girilmesinin ardından Kolay İK sistemi tarafından otomatik olarak oluşturuluyor olması bizlere sağladığı önemli avantajlardan bir diğeri. Böylelikle farklı dilekçe ve form örneklerinin önüne geçip belgelerimizde düzen ve tutarlılık sağlamış olduk. Ayrıca, çalışanlarımız, taleplerini gerek İK departmanına gerek yöneticisine çok daha kolay ve hızlı şekilde iletebiliyorlar.

Çalışan sayımızın fazla oluşu sebebiyle her bir çalışanımızın verisinin Kolay İK sistemine tek tek işlenmesi aşamasında harcayacağımız mesai bizi hayli düşündürmüştü. Bu noktada Kolay İK Kullanıcı Memnuniyeti Uzmanımızın yardımıyla aslında veri şablonları üzerinden toplu veri girişi yapabileceğimizi görmüş olduk. Bu sayede tahminimizden çok daha hızlı şekilde onboarding sürecini tamamlamış ve Kolay İK kullanımını çalışanlarımıza yaymış olduk.

İK departmanı olarak en çok kullandığımız özellik, raporlama. Gün içerisinde çok farklı sebeplerle, belli kriterlere sahip çalışanlarımızın verisini çekmek durumunda kalabiliyoruz. İstenilen bilgiler kimi zaman oldukça karmaşık bilgilerin bir arada çekilmesini gerektirebiliyor. Çalışma hayatında sahip olduğumuz en önemli şey zaman. Ve Kolay İK ile bu anlamda zamandan tasarruf edebiliyoruz. Çalışanlarımız ise en çok farklı sebeplerle talep edebildikleri izin (yıllık izin, ücretsiz izin vd.) başvurularını gerçekleştirip sistem üzerinden takibini gerçekleştirebiliyorlar. Böylelikle onay sürecinde ne aşamada olduklarını görebiliyorlar.

Cevabını aradığımız tüm sorular ve ihtiyacımız olan tüm destek konuları için atanmış olan Kullanıcı Memnuniyeti Uzmanımız ve tüm Kolay İK çalışanlarından hızlı ve çözüm getiren cevaplar alabiliyoruz. Bu da Kolay İK’ yı uzun vadeli kullanımda tercih etmemizi sağlayacak temel değeri oluşturmakta.

Kolay İK, diğer İK araçları ile karşılaştırıldığında uygun fiyatı ile öne çıkmakta. Fakat bu diğer İK araçlarınızdan aldığınız hizmetten daha azını aldığınız anlamına gelmiyor. Her zaman ulaşılabilir olması, destekleyici ve çözüm getiren enerjisini koruması bize aradığımız canlı ve interaktif platformu sağlamakta.

Diğer Kullanıcı Hikayeleri

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun