tr
Lütfen bir dil seçin

Vardiyalı çalışmanın en kolay yolu

Melis Oktay

Vardiyalı çalışma, çalışanların 9 – 5 çalışma geleneğinin dışında bir programla çalışmasıdır. İşletmenizde vardiyalara sahip olmak, müşterilerinize anında hizmet vermenizi sağlamak ve iletişim veya hizmet boşlukları olmadığından emin olmak için çok önemlidir. 

Vardiyalı çalışmanın en kolay yolu
Vardiyalı çalışmanın en kolay yolu 

Şirketinize düzenli bir vardiya çalışma sistemi kurarak çalışanlarınızın farklı tercihlerine hitap ederken aynı zamanda tüm işleri takip edebilirsiniz. Çalışanlarınız vardiyalı çalıştığında, saatlerini seçmelerine izin vererek üretkenliği artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra çalışanlar programlarını ayarlayarak, günlerini nasıl geçirdikleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilir ve iş-yaşam dengeleri üzerinde söz sahibi olabilirler.

Esneklik, vardiyalı çalışanların %66’sı için bir şirketi tercih etmelerindeki en önemli etmen.

2021 Vardiya Araştırması

Vardiya sistemlerinin sadece çalışanlar için değil İK departmanları için de büyük avantajları vardır. Gelin o avantajlara beraber bakalım.

Vardiya sisteminin avantajları

Vardiya nedir?

Vardiya planını kolayca oluşturun 📋

Çalışanlar internete bağlı herhangi bir cihazdan uygun oldukları saatleri vardiya planına eklesin, siz de çalışanlarınızın müsaitlik durumunu e-posta veya mesaj trafiğine gerek kalmadan hızlıca takip edin ve yönetin. Kendi biriminize ait vardiya planını kolayca oluşturun. 

Detaylı planlamalar yapın 📌

Kendi biriminize ait günlük, haftalık ve aylık vardiya planı oluşturun. 3.parti uygulamalara gerek kalmadan vardiya ve takvimlerinizi tek bir uygulama üzerinden tüm ekibinizle paylaşın.

Hata payını en aza indirin 🔍

Çalışma saatleri, vardiya türleri ve molalara ilişkin kuralları şirket ihtiyaçlarınıza göre düzenleyin. Bunun yanı sıra boşta kalan zamanları görün, iş gücünüzü doğru, verimli ve hatasız planlayın. Tek ekran üzerinden çalışma takviminizi takip edin, hata payını en aza indirin.

Her şeyi dinamik olarak raporlayın 📂

Kolay İK’da tutulan her veriyi dilediğiniz gibi raporlayın. Şirket birimi, tarih aralığı ve çalışan türüne göre özel raporlar veya çalışan özelinde aylık vardiya dökümlerini saniyeler içinde oluşturun. Günlük, haftalık ve aylık planların detaylı çıktılarını dilediğiniz formatta indirin.

Hemen başlayın 🚀

Hem siz hem çalışanlarınız Kolay İK vardiya uygulamasını kolayca kullansın. Çalışanlar e-posta ve mesaj trafiğine gerek kalmadan müsait oldukları zaman aralıklarını vardiya planına eklesin, siz de kendi biriminize ait vardiya planını kolayca oluşturun. Tek ekrandan yönetin, tek tıkla raporlayın!

Content Specialist

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun