tr
Lütfen bir dil seçin

İKahve Dergisi

Kolay İK tarafından yayınlanır ve ücretsizdir.

İKahve 01

İnsanoğlu, eski çağlardan bu yana birçok buluşa tanıklık etti. Sizin için dünyadaki en önemli icat nedir diye etrafınızdakilere dönüp sorsanız, hemen herkes akıllı telefon diye cevap verebilir. Peki ya çamaşır makinesi deseniz, “Onun neresi icat?!” diyen bile çıkabilir. İlk ortaya çıktığında çığır açan pek çok şey, bugün hayatımızın normalleri arasında yer alıyor. Onlar sanki hep vardı… Ve son soru: Bir icadın olmazsa olmaz özelliği nedir? Çoğu kişiden “hayatımı kolaylaştırmalı” cevabını alacağınızdan eminim. Bir icadın değerli olması için, işimize yaraması ve hayatımızı kolaylaştırması gerekiyor. Aslında formülü bu kadar basit…

Bu basit formül, Kolay İK’nın da yola çıkış ve kendini geliştirme felsefesini oluşturuyor. Bir şirketin insan kaynakları (İK) uygulamalarında olmazsa olmazları neler? İK çalışanları en çok neye vakit harcıyor? Biz onların hangi yükünü üstlenebiliriz? Onların hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz? Tüm sorulara bizim cevabımız: Kolay İK.

Genç, dinamik, çözüm odaklı bir ekip olarak 2014 yılının Temmuz ayında yola çıktık. Türkiye’nin ilk bulut tabanlı personel yönetim yazılımını hayata geçirdik. Bugün 13.000 şirkette 190.000 çalışanın hayatını kolaylaştırıyoruz. Nasıl mı? Çok basit bir örnekle açıklayayım.

Pek çok şirket, çalışan bilgilerini kayıt altında tutmak için Excel ve Word dosyaları kullanıyor. 80 çalışanı bulunan bir şirket düşünelim. Her çalışanın, personel yönetim sürecine ayda 1 saatini ayırması gerekiyor. İK uzmanı da her ay çalışan başına 1 saat harcıyor. Bu da ayda toplam 160 saat ediyor. Oysa Kolay İK’yı kullanan bir şirket, bu süreyi 40 saate düşürebiliyor. Elde edilen 120 saatlik tasarruf, 16 iş gününe eşit!

01 Dergiyi İste

iKahve Dergisi 1. Sayı Talep Formu

İKahve Dergisi'nin yeni sayısını talep edin, adresinize ücretsiz gönderelim.

?>

Önceki Sayılar

Yeni sayıdan ilk siz haberdar olun!

İKahve bültenine katılın, yeni çıkan sayılardan ilk siz haberdar olun ve sadece üyelerimizle paylaştığımız özel içeriklerimize erişin.

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Ücretsiz deneyin

Kurulum gerektirmeden kendi demo hesabınızı oluşturun, Kolay İK'yı tanıyın

Ücretsiz Deneyin
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun