1 dakika

2018 Gelir Vergisi Dilimleri

Gelir vergisi için 2018 yılı dilimleri belli oldu. Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından belirlenen yeni oranlar 29.12.2018 Tarihli ve 30285 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak 01.01.2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Devamı...

5 dakika

İşsizlik maaşı nedir? İşsizlik maaşı almanın şartları nelerdir?

İşsizlik maaşı çalışan çalışmayan her vatandaşın hayatında en az bir kez düşündüğü, acaba nasıl alırım diye kendine sorduğu bir konu şüphesiz. İşten çıkarılma durumuyla karşı karşıya olan, istifa etmeyi düşünen ya da bir süre çalışmamayı hayal eden her çalışan işsizlik maaşı nasıl alınır diye araştırma yapıp, eşine dostuna sormuştur.

Devamı...

6 dakika

İnsan kaynakları uzmanı olmak için ne yapılır?

Daha önce "İnsan kaynakları nedir?" diye sorduk, "Artık Herkes Öğrensin: İnsan Kaynakları Çalışanı Ne İş Yapar?" diye isyan ettik ve kararlısın. Bir insan kaynakları çalışanının iş görüşmesi heyecanı karşında!

Devamı...

7 dakika

Performans Değerlendirme 10 soru 10 cevap

Aslında her şey, bireylerin ve organizasyonların performansını ölçmek, doğabilecek problemleri önlemek, çalışanların sistem üzerindeki kontrolünü artırmak ve iş memnuniyetini ön planda tutmak için yapılıyor. Bu anlamda Kolay İK olarak önemi giderek artan performans değerlendirmesiyle ilgili bilgileri sizler için derledik.

Devamı...

3 dakika

2018'e girerken

Kolay İK olarak sayenizde çok güzel bir yıl geçirdik. Aramıza binlerce yeni şirket, on binlerce çalışan katıldı. Ekibimiz 30 kişinin üzerine çıktı. Ofis sayımızı 3'e çıkardık, yurt dışı planlarımızı netleştirdik.

2018 hepimiz için çok daha güzel olacak!

Devamı...