5 dakika

Hepimiz biliyoruz ki bir çalışanın yeni bir işteki ilk günü, sadece işe başlayan kişi için değil, aynı zamanda işveren için de önemli. Birini işe almanın ötesinde, o kişiyi şirketinizin kültürüne adapte etmeniz ve çalışma ortamına ayak uydurmasına yardımcı olmanız gerekir.

İşe yeni başlayanlar için hazırlık

Devamı...

2 dakika

LinkedIn profilinizi profesyonel hale getirerek görünürlüğünüzü nasıl artırırsınız? İş dünyasında iyi bir izlenim bırakmak için etkili bir LinkedIn profili nasıl oluşturulur? İşte, Linkedin profilinizi profesyonel hale getirmenin yolları...

Etkili Linkedin Profili Oluşturma

Devamı...

4 dakika

Uzun zamandır insan kaynakları (İKcı) çalışanları ile mesaimiz var. Post-it ile izin istemeden, aşk acısı için tavsiyeye; patron ile arabuluculuk ihtiyacından, çocuğu için kreş talebine kadar hemen her konunun muhatabı İK'cı aslında bir şirkette ne yapar?

 İnsan kaynakları uzmanı ne iş yapar?

Devamı...

2 dakika

Tecrübe, eğitim ve yeteneklerinize güveniyor olabilirsiniz ama CV’niz sıradan bir içeriğe sahipse yaratıcı bir şekilde hazırlanmış CV her an sizin önünüze geçebilir.

Peki bir işi koparıp almanız için nasıl bir CV’ye sahip olmanız gerek? Cevabı bu yazımızda!

Etkili CV Hazırlama Rehberi

Devamı...

1 dakika

İstatistik biliminin hayatımızdaki yeri büyük, attığımız her adımın istatistiğinin tutulduğu günümüzde çalışanları yakından ilgilendiren birtakım istatistik çalışmalarını derledik.

1. Her şeyin 2 saatte halledilebileceğini düşünürler.

Her şeyin 2 saatte halledilebileceğini düşünürler.

Devamı...