1 dakika

2018 AGİ ne oldu?

Asgari ücret ile beraber Asgari Geçim İndirimi de yenilendi. Ocak 2018'den itibaren geçerli olacak Asgari Geçim İndirimi bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Devamı...

5 dakika

İşsizlik maaşı nedir? İşsizlik maaşı almanın şartları nelerdir?

İşsizlik maaşı çalışan çalışmayan her vatandaşın hayatında en az bir kez düşündüğü, acaba nasıl alırım diye kendine sorduğu bir konu şüphesiz. İşten çıkarılma durumuyla karşı karşıya olan, istifa etmeyi düşünen ya da bir süre çalışmamayı hayal eden her çalışan işsizlik maaşı nasıl alınır diye araştırma yapıp, eşine dostuna sormuştur.

Devamı...

6 dakika

İnsan kaynakları uzmanı olmak için ne yapılır?

Daha önce "İnsan kaynakları nedir?" diye sorduk, "Artık Herkes Öğrensin: İnsan Kaynakları Çalışanı Ne İş Yapar?" diye isyan ettik ve kararlısın. Bir insan kaynakları çalışanının iş görüşmesi heyecanı karşında!

Devamı...

7 dakika

Performans Değerlendirme 10 soru 10 cevap

Aslında her şey, bireylerin ve organizasyonların performansını ölçmek, doğabilecek problemleri önlemek, çalışanların sistem üzerindeki kontrolünü artırmak ve iş memnuniyetini ön planda tutmak için yapılıyor. Bu anlamda Kolay İK olarak önemi giderek artan performans değerlendirmesiyle ilgili bilgileri sizler için derledik.

Devamı...

2 dakika

2018 Otomatik Katılım BES

2018 Bireysel Emeklilik Sistemi Otomatik Katılım'a yeniliklerle geldi. Artık KİT’ler, mahalli idareler ve 50 ila 100 çalışanı bulunan şirketler Otomatik Katılım BES'e dahiller. Bu kapsamdaki tüm kurum ve kuruluşlar Ocak 2018 itibarıyla BES'e katılacak. Böylelikle mevcut grupla otomatik BES’e yaklaşık 1,3 milyon çalışan daha dahil olacak.

Devamı...