4 dakika

Alametifarika bir ticaret hukuku terimi olup ticari bir malı diğer benzerlerinden ayırmaya yarayan işaret, özellik anlamına gelir. Resmi anlamının yanı sıra bu kelime günlük kullanımda bir markayı, ürünü, firmayı hatta bazen bir kişiyi diğerlerinden ayıran, ona ait olan ve sadece onda bulunan özellikleri belirtir. Daha doğrusu bir şeyi ön plana çıkartan ve o şeyin iyi olan özellikleri için o şeyin alametifarikası deniyor. Biz de buradan yola çıkarak Kolay İK'nın alametifarikasını birkaç madde özetledik.

Devamı...

1 dakika

Kolay İK ne değildir?

Blogumuzun "buradaki" ilk yazısında Kolay İK’nın ne olduğunu ve size hangi konularda yardımcı olduğunu anlattık. Devamını getirelim ve bu kez de en çok karşılaştığımız sorularla "Kolay İK ne değildir?" sorusunu yanıtlayalım istedik.

Devamı...

1 dakika

Kolay İK nedir?

İnsan Kaynakları kelimelerinin kısaltması olan İK, zamanla yaygın olarak kullanılan bir terime dönüştü. Tıpkı İngilizce'de Human Resources kelimelerinin HR olarak kısaltılması ve kullanılması gibi.

İsmimizdeki İK'nın ne demek olduğuna açıklık getirdikten sonra, Kolay İK’nın ne yaptığına ve hayatınızı nasıl kolaylaştırdığına geçebiliriz.

Devamı...