4 dakika

Sorunlu İş Görüşmesi

Bir yerde çalışmaya başlamanın ilk adımı nedir diye sorsalar herhalde hemen hemen hepimiz hiç tereddütsüz iş görüşmesi deriz. Şirketin büyüklüğü fark etmez, ister 3 kişilik olsun ister 3.000, her halükarda çalışan adayı için en azından 3 adımlı bir görüşme trafiği ayarlanır. :) Peki o da tamam,...

Devamı...

2 dakika

İnsan Kaynakları Çalışanlarını Bezdiren 9 Cümle

Malumunuz insan kaynakları departmanı (ya da kısaca İK) şirketlerin halkla ilişkiler ofisi ve hatta danışma masası gibidir. Şirketteki en taze çalışandan şirketin kurucusuna kadar herkesin daima İK'ya danışacağı bir şeyler, soracakları sorular, söyleyecekleri cümleler vardır.

Devamı...

2 dakika

Kolay İK Tokalaşma

Kolay İK olarak ana hedefimiz olan KOBİ'lere daha hızlı ulaşabilmek ihtiyaçlarını bir an önce karşılayabilmek için TEB ile ortak bir proje geliştirdik. Kuralımız çok basit: TEB Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriş yapın ve personel yönetimi süreçlerinizi sorun olmaktan çıkaran Kolay İK'yı bir yıl üc...

Devamı...

3 dakika

Kolay İK Ekip

Galata Business Angels, Melih Ödemiş öncülüğünde Kolay İK’ya 200 bin TL yatırım yaptı. Yatırımcılarımız Melih Ödemiş (Yemeksepeti Kurucusu), Fırat İşbecer (Pozitron Kurucusu), Varol Civil (TEB Yönetim Kurulu Üyesi), Cem Topçuoğlu (TBWA İstanbul CEO’su) ve Ahmet Faralyalı (Mediterra Yatırım Yönetici Ortağı) oldu. Kısaca sizlerle yatırım sürecini paylaşmak ve bu vesileyle yatırımcılarımıza destekleri için teşekkür etmek için bu yazıyı kaleme alıyoruz.

Devamı...

4 dakika

Alametifarika bir ticaret hukuku terimi olup ticari bir malı diğer benzerlerinden ayırmaya yarayan işaret, özellik anlamına gelir. Resmi anlamının yanı sıra bu kelime günlük kullanımda bir markayı, ürünü, firmayı hatta bazen bir kişiyi diğerlerinden ayıran, ona ait olan ve sadece onda bulunan özellikleri belirtir. Daha doğrusu bir şeyi ön plana çıkartan ve o şeyin iyi olan özellikleri için o şeyin alametifarikası deniyor. Biz de buradan yola çıkarak Kolay İK'nın alametifarikasını birkaç madde özetledik.

Devamı...