9 dakika

İnsan Kaynakları çalışanı ne iş yapar?

Kaç yaşına gelirseniz gelin, ister 23 yaşında taze bir mezun yeni bir beyaz yakalı olun, ister departmanınızın en yüksek rütbeli yöneticisi, daima maruz kaldığınız ve cevap verirken zorlandığınız tek bir soru var:

"Evladım sen ne iş yapıyorsun?"

Devamı...

4 dakika

Sorunlu İş Görüşmesi

Bir yerde çalışmaya başlamanın ilk adımı nedir diye sorsalar herhalde hemen hemen hepimiz hiç tereddütsüz iş görüşmesi deriz. Şirketin büyüklüğü fark etmez, ister 3 kişilik olsun ister 3.000, her halükarda çalışan adayı için en azından 3 adımlı bir görüşme trafiği ayarlanır. :) Peki o da tamam,...

Devamı...

2 dakika

İnsan Kaynakları Çalışanlarını Bezdiren 9 Cümle

Malumunuz insan kaynakları departmanı (ya da kısaca İK) şirketlerin halkla ilişkiler ofisi ve hatta danışma masası gibidir. Şirketteki en taze çalışandan şirketin kurucusuna kadar herkesin daima İK'ya danışacağı bir şeyler, soracakları sorular, söyleyecekleri cümleler vardır.

Devamı...

2 dakika

Kolay İK Tokalaşma

Kolay İK olarak ana hedefimiz olan KOBİ'lere daha hızlı ulaşabilmek ihtiyaçlarını bir an önce karşılayabilmek için TEB ile ortak bir proje geliştirdik. Kuralımız çok basit: TEB Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriş yapın ve personel yönetimi süreçlerinizi sorun olmaktan çıkaran Kolay İK'yı bir yıl üc...

Devamı...

3 dakika

Kolay İK Ekip

Galata Business Angels, Melih Ödemiş öncülüğünde Kolay İK’ya 200 bin TL yatırım yaptı. Yatırımcılarımız Melih Ödemiş (Yemeksepeti Kurucusu), Fırat İşbecer (Pozitron Kurucusu), Varol Civil (TEB Yönetim Kurulu Üyesi), Cem Topçuoğlu (TBWA İstanbul CEO’su) ve Ahmet Faralyalı (Mediterra Yatırım Yönetici Ortağı) oldu. Kısaca sizlerle yatırım sürecini paylaşmak ve bu vesileyle yatırımcılarımıza destekleri için teşekkür etmek için bu yazıyı kaleme alıyoruz.

Devamı...