tr
Lütfen bir dil seçin

Çok Karşılaştığımız 3 Soruyla Kolay İK Ne Değildir?

Tunca Üçer

Blogumuzun “buradaki” ilk yazısında Kolay İK’nın ne olduğunu ve size hangi konularda yardımcı olduğunu anlattık. Devamını getirelim ve bu kez de en çok karşılaştığımız sorularla “Kolay İK ne değildir?” sorusunu yanıtlayalım istedik.

Kolay İK, Kariyer.net ve benzeri bir iş/çalışan bulma sitesi değildir

Kolay İK’ya girip de hayallerinizdeki işi ya da tam aradığınız çalışanı bulma ihtimaliniz yok, çünkü bu yazılımın amacı o değil. Bu yazılımın amacı çalıştığınız yerdeki personel işlemlerinizi kolaylaştırmak. Örneğin, çalışansanız kolayca izin, avans vb. talebinde bulunmanızı, yöneticiyseniz çalışanlarınızın izinlerini, eğitimlerini, performanslarını takip etmenizi sağlamak Kolay İK’nın size yardımcı olabileceği konulardan birkaçı.

Kolay İK’yı kullanmak zor ve karışık değildir

Abartmıyoruz, e-postanızı kontrol etmek, Facebook’ta gezinmek, Google’da arama yapmak ne kadar zor ve karmaşıksa; iddia ediyoruz Kolay İK da aynı seviyede zor ve karmaşık. Deneyin, göreceksiniz: Zaten Kolay İK’nın ortaya çıkması tam da İK süreçlerini kolaylaştırma ihtiyacından kaynaklanıyor.

Kolay İK kesinlikle Excel değildir

Kabul ediyoruz, Excel hiç de fena bir program değil, hatta ustaların elinde tehlikeli bir silaha da dönüşebilir ama tüm bu bilgileri tuttuğunuz evrak en beklemediğiniz anda kaybolabiliyor, silinebiliyor, sistemdeki ya da bilgisayardaki bir problemden ötürü erişilmez hale gelebiliyor. Sizce de personel yönetimi konusunu sırf bu amaçla hazırlanmış ve bulut üzerinden yayınlanan bir programla takip etmek çok daha güvenli ve mantıklı değil mi?

Kolay İK Yönetici Ortak

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Ücretsiz deneyin

Kurulum gerektirmeden kendi demo hesabınızı oluşturun, Kolay İK'yı tanıyın

Ücretsiz Deneyin
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun