tr
Lütfen bir dil seçin

6 Adımda LinkedIn Profilinizi Profesyonel Hale Getirin

Tunca Üçer

LinkedIn profilinizi profesyonel hale getirerek görünürlüğünüzü nasıl artırırsınız? İş dünyasında iyi bir izlenim bırakmak için etkili bir LinkedIn profili nasıl oluşturulur? İşte, Linkedin profilinizi profesyonel hale getirmenin yolları…

1- Seçici olun

Öğle yemeğinizi veya arkadaşlarınızla akşam buluşmalarınızı LinkedIn’de paylaşmayın. Özel yaşamınız ile ilgili paylaşımları Facebook ve Instagram gibi mecralar üzerinden yapmanız daha uygun. LinkedIn’de içerik paylaşırken biraz daha seçici ve hedefe odaklı olmanız gerekiyor. Bunun için LinkedIn’deki uygulamaları ve tartışma gruplarını kullanabilirsiniz.

2- Yeteneklerinizi sergileyin

Profilinizdeki bir diğer önemli kısım ise yetenekler bölümüdür. Yetenek ve kabiliyetlerinizi profilinize ekleyerek insanlara kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. Bunun yanında yeteneklerinize aldığınız onaylar profilinizi daha güçlü gösterecektir. Bu yüzden şu anki ve önceki iş arkadaşlarınızdan, müşterilerinizden, sınıf arkadaşlarınızdan ve eğitimcilerinizden onay isteyebilirsiniz. Bunun için çekinmenize gerek yok.

3- Profesyonel fotoğraf kullanın

LinkedIn profilinizde profesyonel fotoğraf kullanmak çok önemlidir. Fotoğrafınız hakkınızdaki ilk izlenimi oluşturur. İnsanlar profilinize girdikten birkaç saniye sonra sizi sunduğunuz fotoğrafa göre yargılayacaklardır. Bu yüzden profil fotoğrafınıza olabildiğince özen gösterin. Güler yüzünüzü ön plana çıkaran bir fotoğraf kullanmak isabetli olacaktır.

4- Fazla bilgi göz çıkarır.

Profilinizin göze iyi görünür olması gerekiyor. Ana sayfanızı gereksiz derecede ayrıntılı bilgilerle doldurmayın. Öz geçmişinizi kısa ve kolay okunur bir şekilde yazın. Yukarıda okuduğunuz tavsiyeleri dikkate alarak, sade bir ana sayfa görüntüsü yaratın.

5- URL’nizi oluşturun

LinkedIn hesabı açtığınızda otomatik olarak, sizinle alakası olmayan, anlamsız sayılardan, harflerden ve işaretlerinden oluşan karmaşık bir internet adresi veriliyor. Bunu düzeltmek için “Genel Profil” kısmındaki “Kişiselleştirilmiş URL’nizi oluşturun” butonuna tıklamanız yeterli.

6- Bağlantılarınızı dışarı aktarın

O kadar zaman uğraşıp didinip müthiş bir ağ yarattınız. İletişim bilgilerini kaybetmek istemezsiniz! Bunun için, “Bağlantılar” sekmesine gelin; “Bağlantıları dışa aktar” butonuna basarak tüm bilgileri .cvs dosyası olarak kaydedin. Böylelikle tüm bağlantılarınızın adı soyadı, e-mail adresleri, unvanları ve çalıştıkları şirketlerin olduğu portföyünüz güvende olur.

Kolay İK Yönetici Ortak

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun