tr
Lütfen bir dil seçin

1 Ocak 2021 Fiyat Değişikliği Hakkında

Çağlar Yalı

Herkese merhabalar,

1 Ocak 2021’de fiyatlarımız artıyor. 1 Ocak 2018’de çalışan başına aylık 4 TL olarak belirlenen ve o tarihten beri artırılmayan fiyatlarımız, 3 yıllık enflasyonun etkisi ile %50 artarak çalışan başına aylık 6 TL oluyor. 

Bu, 2016 yılında kurulan Kolay İK’nın tarihindeki ikinci fiyat değişikliği olacak. Size bu değişmenin nedenlerini ve eğer Kolay İK kullanıcısı iseniz, yeni fiyata geçmeden yenileme yapmanın şartlarını anlatmak isterim.

İlk fiyat değişikliğini 2018’de paket satışından, çalışan başı fiyatlamaya geçerek yapmıştık. Birçok kullanıcımızı bu dönemdeki fiyat politikası değişikliği ile üzdük. Ama birkaç istisna dışında tüm şirketlerimiz, açıklama yaptığımızda, verilen ilk fiyatlamanın almak istedikleri hizmet ve ürün için yeterli olmayacağını onayladılar ve yeni fiyatlamadan kullanmaya devam ettiler.

100 çalışanlı bir şirket için aylık 100 TL fiyatlama yaparak sürdürülebilir bir şirket kuramayacağımıza tüm kullanıcılarımızla beraber hemfikir olduk. Kolay İK hakkında internette bugüne kadar yazılmış tek olumsuz yorumu da bu fiyat değişikliği nedeniyle aldık.

Kolay İK’nın fiyatlandırmasını 2017 sonunda 2018 yılı için belirlerken, “Neyi baz alacağız?” diye sorduk. Şirketimizin en temel değerlerinden bir tanesi “makuliyet” ve en azından şirketlere makul gelecek bir fiyatlama yapmak istedik. 

Çalışanlar için şirketlerin ödediği ve devletin belirlediği en standart karşılaştırılabilir ücret günlük yemek istisnası olduğu için fiyatlamamızı 3 yıl önce buna endeksledik. Her bir çalışan için 3 günlük öğle yemeği ücretinin bir yıllık Kolay İK ücretine eşit olmasına karar verdik. Bugün fiyatlarımızı değiştirirken de aynı hesaplamayı baz aldık.

Günlük Yemek İstisnası TutarıAylık Çalışan Başına Kolay İK Ücreti
201816 TL4 TL
201919 TL4 TL
202023 TL4 TL
202126 TL (Tahmini)6 TL

Göreceğiniz gibi 2018 yılından bu yana devletin belirlediği fiyatlardaki artış %60’ın üzerinde. 

Bunun yanında Türkiye dışı ülkeler için uyguladığımız fiyatlarda bir güncelleme olmayacak ve çalışan başına aylık 3 Euro olarak fiyatlandırmaya devam edeceğiz.

Mevcut kullanıcı şirketler için yıllık yenileme yapmak isterseniz 31 Aralık 2020’ye kadar mevcut fiyatlardan Kolay İK kullanım sürenizi uzatabilirsiniz.

Teşekkürler,
Çağlar Yalı – Kolay İK Kurucu Ortak

Kolay İK Kurucu Ortak

Hemen kullanmaya başlayın, işinizi geleceğe taşıyın
Dijital Köprü ayrıcalıkları

QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu'nun ayrıcalıklarını görmek için tıklayın

Bilgi Alın
15 dakikada Kolay İK'yı tanıyın

Müsait olduğunuz zamanı belirleyin, size Kolay İK uygulamalarını anlatalım

Randevu Oluşturun